П`ятниця
«  Квітень 2024  »
Як часто ви користуєтеся освітніми порталами

Історія школи

Відкриття Апостолівської середньої школи № 4 відбулося 30 серпня 1968р. Школа була збудована на території колишнього колгоспу «Серп і молот». Будівництво вела ПМК-205.

У 70 рр. добудовано корпус № 2, де спочатку розміщувався інтернат для випускників сільських восьмирічок, що здобували повну середню освіту в Апостолівській СШ № 4. Згодом приміщення інтернату перепрофілювали для навчання учнів початкових класів, тут з'явився ще один спортивний зал. У дворі школи було наново опоряд­жено 2 спортивні майданчики. Велику допомогу по благоустрою надавав Anoстолівський завод металоконструкцій та теплиць, на кошти заводу у 1988 р. було придбано обладнання першого комп’ютерного класу. У 1978 р. відкрито Музей бойової слави, у1998 р.- Музей історії школи.

Школу очолювали директори: у 1968-1969 рр. – Ковтун Валентин Григорович,1969-1973 рр. – Сакоренко Олександр Олексійович,1973-1985 рр. - Булгакова Валентина Василівна,1985-2000 рр. – Реворук Таїсія Іванівна, з 2000 р. – Лавриненко Любов Миколаївна.

У школі працювали педагоги-ветерани Великої Вітчизняної війни Дзеган Микола Захарович, Сакоренко Олександр Олексійович, Ковтун Валентин Григорович, Сердюк Юхим Григорович, Блідний Василь Степанович, Сидорчук Федір Павлович, Кушнір Віра Кузьмівна, Бабка Іван Гнатович.

• різні періоди в колективі працювали учительські сім’ї: Сакоренко Олександр Олексійович та Лідія Іванівна, Сухові Анатолій Прокопович та Людмила Кузьмівна, Бало Володимир Андрійович та Антоніна Іванівна , Сидорчуки Федір Павлович та Ольга Мак симівна. Сердюки Юхим Григорович та Олександра Андріївна , Блідні Василь Степанович та Поліна Дмитрівна. Ковалі Ігор Григорович та Людмила Пилипівна, сьогодні працюють Петренки Олександр Павлович та Валентина Петрівна. Довгі роки працювала в школі динас­тія вчителів фізкультури Грибкови Віталій Олексійович та Лю­бов Василівна, і їх син Олексій Віталійович.

Учитель географії Чайка Декабрина Олександрівна була нагороджена медаллю А.С.Макаренка, учитель української мови та літератури Латаш Галина Олексіївна була делегатом 4-го Всеукраїнського з’їзду вчителів. У 2003р. школа стала дипломантом ІІІ Міжнародної виставки «Освіта в Україні»

Школа пишається випускниками - Федьком М.Л.-начальником відділу соціального захисту населення Апостолівської райдержадміністрації , Кононенком О.П.- начальником залізничної станції Апостолове , Михайленком В.О. – старшим прокурором прокуратури Апостолівського району, Кітою М.В. - старшим слідчим прокуратури Апостолівського району, Пилипчуком М.П. - заступником начальника слідчого відділу Апостолівського РВ УМВСУ в Дніпропетровській області, Петренко А.П. - суддею Апостолівського районного суду, Марченко Н.В. - суддею Апостолівського районного суду, Штефаном Г.В..-головним санітарним лікарем Апостолівської райСЕС , Бойко Г.А. – головним інженером Одеського від­ділення залізниці, кадровими військовими Наріжним С.В., Вербицьким О.В, Воротилом В.М., працівниками правоохоронних органів Ткачуком С, Кравчиком С.В.

На сьогоднішній день школа здійснила 44 випуски, всього випускників – 2490, серед них 70 нагороджено Золотими й 59 – Срібними медалями. Колектив школи складається із 75 чоловік, з них 58 учителів. Серед них учителів – методистів - 8, старших вчителів - 9, вчителів вищої категорії – 31, вчителів І категорії – 11, вчителів ІІ категорії – 5, спеціалістів – 8, молодших спеціалістів – 2, відмінників освіти – 5. Нагороджено грамотами Міністерства освіти і науки - 6, обласного управління освіти – 13, районного відділу освіти – 14.

Історії школи

Апостолівської ЗШ№4

1.Музей Історії школи.

2 Апостолівська ЗШ№4

3. Рада музею:

- Трегуб Світлана Євгенівна - заступник директора з навчально-виховної роботи, керівник музею;

- Шмигіна Наталія Леонідівна – заступник директора з виховної роботи;

4. Керівник : Трегуб Світлана Євгенівна;

5. Площа 48 кв.м.

6. Експонати :

«Вони очолювали школу».

«Таким був початок».

«Летять сторінки».

«Вчителі – ветерани школи».

«Дитячі організації».

«Стільки нас то стільки і стежок».

«Рука в руці пішли із школи і поєднали свої долі». «Традиції школи».

7. Засновано в 1998 році.

АКТ

обстеження експонатів Музею історії школи

Апостолівської ЗШ№4

м.Апостолове

Апостолівського району.

Складено комісією у складі:

-голова - Лавриненко Любов Миколаївна - директор школи;

-члени комісії:

а). Шмигіна Наталія Леонідівна- заступник директора з виховної роботи;

б).Трегуб Світлана Євгенівна - керівник музею, заступник директора з навчально- виховної роботи:

в). Чепурно Анжела Леонідівна - педагог-організатор школи.

Висновки комісії:

Музей історії школи знаходиться в приміщенні школи, в класній кімнаті, створений у серпні 1998 року. За даними інвентаризації у вересні 2011 року у Музеї історії школи нараховується 419 експонатів, з них достовірних 261,оригінальних 87. Матеріал зібрано за розділами таких експозицій:

«Таким був початок»;

«Вони очолювали школу»;

«Вчителі – ветерани»;

«Вчителько моя, зоре світова»;

«Традиції школи»;

«Дитячі організації»;

«Рука в руці пішли зі школи і поєднали свої долі».

Матеріал, що зібрано в музеї постійно поповнюється, використовується у ході екскурсій, виховних годин, зустрічей.

Проводиться робота по накопиченню матеріалів до Музею історії школи.

Голова комісії: Л.М.Лавриненко

Члени: Н.Л.Шмигіна